Smyslem konference Lepší škola je pomoci zástupcům měst, obcí, městských části a obvodů dobře spravovat jim svěřené školy. EDUin dlouhodobě přináší příklady dobré praxe z regionů České republiky i ze zahraničí a představuje osvědčené metody pro školy, jejich ředitele a učitele. Naším cílem je poskytnout zřizovatelům kvalitní a užitečné informace a posilovat jejich odborné kompetence a zájem o vzdělávání.

Konference „Jak vybrat dobrého ředitele“ je za námi. Děkujeme všem účastníkům za skvělou a spolupracující atmosféru a našim řečníkům za zajímavé a inspirativní vystoupení.

Záznamy z konference „Jak vybrat dobrého ředitele“, doplněné o prezentace vystupujících naleznete níže. Záznamy z minulých ročníků konference Lepší škola můžete zhlédnout v sekci ARCHIV.

KONFERENCE LEPŠÍ ŠKOLA 2022

TERMÍN: 10. 11. 2022

MÍSTO: Kongresové centrum Praha

KAPACITA: 300 účastníků

Již nyní se připravujeme na tradiční podzimní ročník konference Lepší škola 2022. Pokud se chcete zúčastnit, dejte nám to nezávazně vědět pod odkazem níže a my Vás s dostatečným předstihem informujeme o programu konference a možnosti rezervace vstupenek. Rovněž budeme rádi, pokud s námi zůstanete v mezičase v kontaktu např. prostřednictvím nově uspořádaného Klubu zřizovatelů.

ZAJÍMÁ MĚ PODZIMNÍ KONFERENCE

VÝSTUPY Z KONFERENCE

Konkurzní řízení – nástroj zřizovatele pro zahájení a průběh funkčního období ředitelů škol – Jan Mareš

Jak vybrat dobrého ředitele – Tomáš Zatloukal

Problematika rekonkurzů – Petr Gazdík

Tipy pro úspěšný konkurz – Miroslav Hřebecký

Prezentace ke stažení
Desatero úspěšného konkurzu ke stažení

SYPO – Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů- Pavel Škramlík

Konkurz očima personálního psychologa- Pavla Horáková

Prezentace ke stažení

Klady a zápory stávající podoby konkurzního řízení- panelová debata s aktéry vzdělávací politiky

SchoolVote, prostředek pro transparentní výběr členů konkurzní komise- Jan Břížďala

Prezentace ke stažení

Analýza digitální stopy: užitečný prostředek pro validaci uchazečů- Miroslav Hřebecký

PROGRAM 11.5.2022

08:15 – 09:00
09:00 – 09:15
Zahájení konference
09:15 – 09:35
Konkurzní řízení- nástroj zřizovatele pro zahájení a průběh funkčního období ředitelů škol Jan Mareš, náměstek pro řízení sekce vzdělávání a mládeže, MŠMT
09:35 – 09:55
Jak vybrat dobrého ředitele Tomáš Zatloukal, ústřední školní inspektor, ČŠI
09:55 – 10:30
Coffee break
10:30 – 10:50
Problematika rekonkurzů Petr Gazdík, ministr školství
10:50 – 11:10
Tipy pro úspěšný konkurz Miroslav Hřebecký, programový ředitel EDUinu
11:10 – 11:30
SYPO – Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů Pavel Škramlík, ředitel SSZŠ Litvínov, lektor Akademie Libchavy
11:30 – 11:50
Konkurz očima personálního psychologa Pavla Horáková, personální psycholožka a koučka, Krajský úřad Jihomoravského kraje
11:50 – 13:00
Oběd
13:00 – 14:00
Klady a zápory stávající podoby konkurzního řízení panelová debata s aktéry vzdělávací politiky
14:00 – 14:20
SchoolVote, prostředek pro transparentní výběr členů konkurzní komise Jan Břížďala, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informačních a komunikačních technologií
14:20 – 14:40
Analýza digitální stopy: užitečný prostředek pro validaci uchazečů Miroslav Hřebecký, programový ředitel EDUinu

Tomáš Drozd

POŘADATELÉ A PARTNEŘI

Konference vzniká pod záštitou Klubu zřizovatelů. Zjistěte, co nabízí a jak se stát členem.

Partneři konference